Kalp Krizi Hakkında Bilgiler

Olmaz Demeyin!
Kalp Krizi

Kalp ciddiye alınması gereken bir organdır. Kalbimiz görevini yerine getiremediği ve organlarında bozulmasından meydana gelen kalp krizleri Türkiye de her iki kişinden birinde ölümle sonuçlanıyor.  Erkeklerde genellikle 40 yaşında görülen kalp krizleri oldukça yaygındır. Kalp krizleri yaş bakımdan daha da düşmekte. Kadınlarda ise menopozdan sonra meydana gelmektedir. Ama ne yazık ki kalp krizleri beklenmedik anlarda da gelebilir. Kadınlarda göğüs ağrısı ile başlayıp kalp krizi ile son bulan çok birey bulunmaktadır. Kalp krizi kadınlarda daha çok görülür. Ve ne yazık ki istatistiklere göre %35 oranında insan kalp krizini geçirdiğini farkına varamıyor.

Bu krizler çoğunlukla fazla kilodan meydana gelmektedir. Kalp damarlarının tıkanması ve diğer organları olumsuz etkilemesi sonucunda kalp krizi meydana gelir. Belirtileri ise: Ağrı, nefes darlığı, ödem, çarpıntı ve buna benzer şeylerdir. Kadınlar göğüs erkeklerde ödem yani bacak ağrılarıyla başlar. Belirtileri fark ettiğimiz anda ise hemen doktora gitmeli ve bu tür şeyleri asla ihmal etmemeliyiz.

Sigara kalbe çok büyük bir zarardır. Her zaman her yerde sigaranın zararlarını duyuyoruz işte bir zarar daha. Kalp krizinin sigara içenlerde normalinden daha çok rastlanılır. Sigara beslenme bozukluğu ve yediğin şeylerden tat alamama eylemi gerçekleştirir. Sigarada bulunan nikotin, zehirli maddeler damarlara zarar verir böylelikle damarlar incelmeye başlar. Ve kanın düzensiz akmasını sağlar.  Ve tüm bunlar sonucu sadece zevk için içilen sigara sayesinde kalp krizi oluşur. Evet, kalp krizi hastaları iyileşebilir de ama kalp eski halini alamaz. Bir ayrıntı daha şeker hastaları asla kalp krizini hissetmezler.  Sessiz kalp krizi denilen kriz özellikle şeker hastalarında görülür.

Bana bir şey olmaz demeyin! Yediğimiz şeylere dikkat edelim ve doktor kontrollerimizi mutlaka yapalım. Asıl sizi bir şey olur.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları http://www.kalphastaligi.net ’e aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece http://www.kalphastaligi.net tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

2.434 views

Benzer Yazılar

Kalp Krizi: Yardıma Sen Koş
Yardıma Sen Koş Maalesef sıkla rastladığımız kalp krizi yanımızda oluyorsa neler yapmalıyız bunları Devamı...
Kalp Krizi İçin Önlemini Al Sonra Neden Deme
Önlemini Al Sonra Neden Deme Kalp krizi için önceden önemler alınmalıdır. En verimli en güzel çağımızda Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Domain

 

Önemli: Yasal Uyarı Burada yazılan yazılar tamamen bilgi içerikli olup hiçbir şart altında uygulamaya yönelik değildir lütfen buradaki bilgileri okuyarak bir işlem yapmayın herhangi bir durumda doktorunuza başvurunuz, burada yazılan yazıları uygularsanız neticesini peşinen kabul etmiş olursunuz sitemiz bu durumda hiçbir sorumluluk kabul etmez.