Kalp Krizi İçin Önlemini Al Sonra Neden Deme

Önlemini Al Sonra Neden Deme
Kap KriziKalp krizi için önceden önemler alınmalıdır. En verimli en güzel çağımızda bu tecrübeyi yaşamamak adına önemler dikkate alınmalı. Önemler şunlardır: Özellikle çocuklarımıza sağlıklı beslenme ve spor küçük yaşta öğretilmeli ki sağlıklı uzun bir yaşam sürsün. Sigara içmeyin, sigara içenlerin kalp krizi olasılığı daha fazla bırakmaya başladıkça kriz sizden uzaklaşır.

Sizin sigara içmenizle çevrenizde ki insanlar da kalp krizine bir adım daha yaklaşır. Önlemler arasında en önemlilerinden biri de sağlıklı beslenmedir. Katı yağlardan uzak doymamış yağlara yakın olmalıyız. Mısırözü bir doymamış yağ türüdür. Yaşımıza ve enerjimize uygun olarak egzersiz yapmakta önemlidir. Doğum kontrol hapları kullanan kadınlarda kalp krizi olma olasılığı normale göre daha fazladır. Günde 3 öğün yemek yenmelidir. Yavaş ve fazla yemeden olmalıdır.

Hepimizin günlük yaşantısında stresli zamanları oluyor. Bu zamanlara dikkat edinmeli. Çok fazla üzüntü, kızgınlık, şaşkınlık kalbinizi tetikleye bilir. Stresli dönemlerimizde spor yapmak iyi gelecektir. Sinir olduğunuzda sakinleşin ve kendinize biraz zaman ayırın.

En az 6-8 saat uyumaya uykunuzu almaya özen gösterin. Gece geç saatlere kadar oturmayın düzenli bir uykunuz olsun. Erken kalkmak kahvaltı yapmak arkasından spor yapmalı ve biraz da kalbimizi düşünerek yaşamalıyız. Pencere silmek, merdiven silmek gibi işlerde kaçın. Yorulduğun takdirde en 15 dakika durun ve dinlenin. Nefes nefese kalacak faaliyetlerde bulunmayın.

Çok soğuk ya da çok sıcak yerlerde bulunmayın. Hamam, sauna bu yerlerde çok durmayın. Yazın bir işiniz var serin vakitte yapın. Sıcak ortam kalbinizin daha hızlı çarpmasına neden olur. Bir işiniz var hepsini sabaha sığdırmayın birazını öğlenden sonra birazını akşama bırakın. Hiç bir iş kalbinizden değerli değil. Eğer öneriler dikkate alınır uygulanırsa sağlıklı ve uzun bir yaşam sizi bekliyor.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları http://www.kalphastaligi.net ’e aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece http://www.kalphastaligi.net tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

2.287 views

Benzer Yazılar

Kalp Krizi: Yardıma Sen Koş
Yardıma Sen Koş Maalesef sıkla rastladığımız kalp krizi yanımızda oluyorsa neler yapmalıyız bunları Devamı...
Kalp Krizi Hakkında Bilgiler
Olmaz Demeyin! Kalp ciddiye alınması gereken bir organdır. Kalbimiz görevini yerine getiremediği ve organlarında Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Domain

 

Önemli: Yasal Uyarı Burada yazılan yazılar tamamen bilgi içerikli olup hiçbir şart altında uygulamaya yönelik değildir lütfen buradaki bilgileri okuyarak bir işlem yapmayın herhangi bir durumda doktorunuza başvurunuz, burada yazılan yazıları uygularsanız neticesini peşinen kabul etmiş olursunuz sitemiz bu durumda hiçbir sorumluluk kabul etmez.