Kalp Krizi: Yardıma Sen Koş

Yardıma Sen Koş
Kalp KriziMaalesef sıkla rastladığımız kalp krizi yanımızda oluyorsa neler yapmalıyız bunları öğrenmeliyiz kalp krizi nerde ne zaman ne şekilde gelir bilinmez. Bu açıdan bakıldığında ilk yardıma hazır olmalıyız. İşte kalp krizi görüldüğü an yapılması gerekenler: Öncelikle eğer hiç bir şekilde sağlık deneyimimiz yoksa ve bir bilginizde yoksa kesinlikle hiç bir ilaç verilmemelidir. Hemen ardından acilden ambulans istenmeli ve adres kesinlikle doğru verilmeli. Adres net ve açık olmalı ki kalp krizi daha fazla artmadan ambulans görevlileri yetişebilsin. Sonra ki adım ise, kriz esnasında olan kişiyi düzgün bir şekilde yatırılmalı. Üzerinde kişiyi sıkan kıyafetler gevşetilmelidir. Ve ambulans beklenmelidir.

Evde tek başınıza olduğunuz zaman bir kalp krizi durumuyla karşılaşırsanız yapılması gerek şeyleri öğrenmemiz bende olmaz dememeliyiz. Ve kendi kendimize uygulanması gereken ilk yardımlar şunlar: Öncelikle ağrı başladığı anda hemen cep telefonu yardımı ile yakında oturan akraba veya aile üyesi aranmalıdır. Burun deliklerinizi kapatın ve şiddetli bir şekilde öksürün. Evde aspirin bulunduruyorsanız hemen bir tane için. Bulunduğunuz odanın penceresini açın ve hava almaya çalışın. Ağrının dinmesi için egzersiz yapın. Gelecek olan kişiyi oturarak ya da yatarak bekleyin. Kesinlikle ayakta durmayın.

Ailemize, yakın akrabalarımıza, sevdiklerimize sağlıklı beslenmeyi önerin. Düzgün yaşamak sanat gibidir. Ve spor yaparak, sigara tüketmeyerek, katı yağlardan uzak durarak sizin yaşamınızın sanatçısı siz olabilirsiniz. Kalp bütün bir vücudun bağlandığı tek noktadır. Kalp durursa ölürüz. Kalp hasar görürse kriz geçiririz. Yani kalbimize iyi bakmalıyız. Sigara içmeyerek çevredeki insanlara zarar vermeyerek kalp krizi oranının düşmesinde sizinde bir payınız olur belki. Kalp kıymetlidir. Kıymetini bilelim.

Kalbiniz sizin elinizde ona iyi bakın mutlu yaşayın ya da umursamayın kalp krizi ile karşılaşın. Tercih sizin.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları http://www.kalphastaligi.net ’e aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece http://www.kalphastaligi.net tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

3.501 views

Benzer Yazılar

Kalp Krizi İçin Önlemini Al Sonra Neden Deme
Önlemini Al Sonra Neden Deme Kalp krizi için önceden önemler alınmalıdır. En verimli en güzel çağımızda Devamı...
Kalp Krizi Hakkında Bilgiler
Olmaz Demeyin! Kalp ciddiye alınması gereken bir organdır. Kalbimiz görevini yerine getiremediği ve organlarında Devamı...

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Domain

 

Önemli: Yasal Uyarı Burada yazılan yazılar tamamen bilgi içerikli olup hiçbir şart altında uygulamaya yönelik değildir lütfen buradaki bilgileri okuyarak bir işlem yapmayın herhangi bir durumda doktorunuza başvurunuz, burada yazılan yazıları uygularsanız neticesini peşinen kabul etmiş olursunuz sitemiz bu durumda hiçbir sorumluluk kabul etmez.